Domů
O nás
Kočičky
Kocouři
Koťátka/Plány
Galerie
Odkazy
Kontakt
Historie

    

poslední aktualizace:

22. ledna 2012

 

9.8.2010 - bohužel nás potkala nešťastná událost. V pozdních večerních hodinách, náhle, bez jakýchkoliv předchozích problémů, nás navždy opustila naše milovaná Electra. Bylo to naše sluníčko, kočička kterou všichni obdivovali a milovali, která nám se vším pomáhala a u všeho co se dělo musela být. Byla také velkým parťákem pro naší dceru Viktorku, která si jí velmi oblíbila.
Moc nám všem chybí a je nám moc moc smutno...

 

9.3.2010 - Electra dohlíží na kočičí dětičky:

6.3.2010 - po delší odmlce jsme tu s další várkou fotek. Koťátka mají za sebou první očkování a mají již také vystaveny průkazy původu. Jsou velké kámošky s naším pudlíkem Angelem, který je opravdu miluje a pravidelně si spolu hrají. Nevynechají také žádnou příležitost, kdy můžou ukrást nějakou hračku Viktorce, která jim je ale často i sama nabízí. :-) Také už bez problémů zvládají používat kočičí záchodek, který je zároveň občas i jejich místem na hraní.Potvůrky jedny.... :-)

14.2.2010 - stala se nám taková "veselá" příhoda - před odesláním krycího listu na svaz chovatelů jsme ještě jednou zkontrolovali, jak je to se zbarvením našich koťátek - hlavně jsme si nebyli jistí s Bubble, jestli má nebo nemá stříbro. Teď je již jasné, že stříbro mít nebude a je tedy černá bez kresby. Překvapení však nastalo u Bendra - kontrolovali jsme pro jistotu také pohlaví a jaké bylo naše překvapení - Bendr je holka! :-) Dali jsme jí jméno Barbie. Asi jsme to v tom shonu při porodu pořádně neprozkoumali... Takže jsou to všechno holky.
Také jsme opět udělali pár nových fotek, abyste viděli jak krásně vyrostly.

4.2.2010 - koťátka krásně rostou, už začínají pěkně zlobit a je jich všude plno. S mamkou Electrou se snaží bojovat, ale ta zatím vyhrává. *1*
Přidali jsme do galerií jednotlivých koťátek další fotky, věříme že se budou líbit.

24.1.2010 - tak jsou tu slíbené další fotky našich malých mazlíčků. Nikdy nás nenapadlo, je je složité fotit černou, ale snad se pár fotek povedlo... *1*

 

16.1.2010 - vyrazili jsme s kocourky z prvního vrhu na výstavu do Ústí nad Labem. Oba se panu Lee Sellasovi z Holandska moc líbili a dostali oba dva V1. Udělali také velký dojem na návštěvníky výstavy a měli celý den spoustu obdivovatelů.
Nakonec z výstavy oba odjeli rovnou ke svým novým páníčkům. Držíme palce, aby seznámení s novým domovem proběhlo hladce a kocourci se rychle začlenili do své nové "smečky". *1* A novým páníčkům přejeme spoustu krásných zážitků s našimi lvíčky.

Přidali jsme také fotky koťátek z našeho druhého vrhu. Naši malí "černouškové" krásně rostou, už začínají pěkně držet hlavičku a snaží se chodit. Fotky najdete pod odkazem koťátka nebo kliknutím na fotku.

8.1.2010 - bohužel jsme přišli o jednoho kocourka za druhého vrhu. Čtvrtý den po porodu najednou začal být velmi slabý a i přes okamžitou veterinární pomoc se nám ho nepodařilo zachránit. Zřejmě měl nějaké vnitřní zranění, které utrpěl při porodu. Byli jsme velmi smutní, ale soustředíme se na ostatní koťátka a věříme, že budou všechna v pořádku.

29.12.2009 - MÁME KOŤÁTKA!!! - dnes se narodil další přírůstek do naší kočičí rodiny a Electra se dnes stala hrdou maminkou 4 krásných černých koťátek. Všechna jsou bezkresbová, jedna holka je dokonce celá černá, ostatní jsou s bílou. Jsou opravdu všechna moc krásná. Podrobnosti najdete v sekci koťátka, první fotky připravíme za přibližně 14 dnů.


Stále hledáme nový domov pro naše 2 kocourky z prvního vrhu - hlavnš Axxis by rád našel hodného páníčka, který by ho mohl co nejčastěji drbat a hladit - je to prostě ideální mazlíček! :-)

19.12.2009 - máme tady novou várku fotek našich 2 stříbrných kluků. Jsou z nich krásní kocourci, hlavně Apollo vypadá že bude opravdu velký a mohutný kocour. Axxis je zase velký mazel, každý večer si někoho vybere a na klíně pak stráví celý večer.

21.11.2009 - Aaron a Athos jsou již ve svých nových domovech - přejeme jim do života hodně štěstí a novým páníčkům, aby jim dělili jen a jen radost.
Také jsme zaktualizovali fotky našich stříbrných kluků - hrozně rychle rostou a jsou čím dál víc mazlivější. :-) Bohužel fotek není moc, kocourci jsou pořád v pohybu a udělat jednu pěknou fotku je téměř nemožné... :-)

Poslední společná fotka celé "bandy":

1.11.2009 - Zaktualizovali jsme galerie fotek koťátek - pokusili jsme se nafotit kresbu jednotlivých kocourků, která postupně krásně "vylézá". Něco mále z jejich krásy se nám snad podařilo zachytit, ale "na živo" je to ještě mnohem lepší. :-)

20.10.2009 - Minulý víkend proběhlo očkování kocourků - vše zvládli statečně a pan doktor je pochválil, takže dostali za odměnu mezinárodní očkovací průkazy. *1*
Nafotili jsme také pár nových fotek, podívejte se do sekce koťátek, každý kocourek má pár nových.

7.10.2009 - podařilo se nám vyfotit pár nový fotek (ale byla to fuška! :-)) - jestli se nám povedli se můžete podívat jako vždy v sekci koťátek. Přidali jsme i jedno video, jak si společně hrají s "kulodráhou". Přes počáteční nezájem se nakonec osvědčila! :-)

21.9.2009 - kocourci již pěkně zlobí a běhají po celém bytě. Dokonce již začínají již chodit na kočičí záchodek - jsou to prostě šikulové! Nafotili jsme také pár nových záběrů, snad se budou líbit.

8.9.2009 - přidány další fotky koťátek - pojďte se podívat!

2.9.2009 - Nafotili jsme nové fotky koťátek - vše najdete v sekci Koťátka. Po kliknutí na fotku se otevře galerie daného kocourka.

24.8.2009 - MÁME KOŤÁTKA!!!
Stal se malý zázrak a 17.8.2009 se nám narodili 4 krásní kocourci. Hrdá maminka Lily se o ně pečlivě stará, takže rostou jako z vody. Dnes je jim právě týden, začínají již koukat a mi se pomalu připravujeme na to, až jich bude plný byt. Podrobnější informace najdete v sekci Koťátka.

 

8.7.2009 - Dear international guests, today we have launched the English version of our web pages - please find the link in the left side under the navigation bar. Hope you will enjoy it!

8.7.2009 - konečně jsem si udělal čas na vytvoření na anglické verze našich stránek - věřím že návštěvníci z cizích zemí to ocení a bude se jim u nás líbit.

7.6.2009 - udělali jsme si s Electrou dvoudenní výlet na výstavu do Příbrami - oba dny získala CAC a získala tak titul Šampion, první den ještě navíc získala u paní Říhové ocenění Best in Variety. Udělala nám velkou radost!

17.4.2009 - Byly jsme s Electrou na její první výstavě, kde byla už jako dospělá. Panu Šandovi se moc líbila a získala svůj první CAC a samozřejmě V1.

 

22.4.2009
Máme nový přírůstek - a tentokrát to není čtvernožec. Má spoustu vlásků, hezky se na nás směje a maximálně nás zaměstnává. Jmenuje se Victoria a je to naše krásná malá princezna.
*17*

 

18.4.2009 - přidali jsme pár nových foteček do galerie - doufáme že se budou líbit.

31.12.2008

PF 2009


30.12.2008 - v Galerii přidána kategorie Videa - doufáme že se vám budou líbit a že se z nich dozvíte trochu víc o našich zvířátkách.

21.12.2008 - bohužel jsme si z výstavy přivezli nejen ocenění, ale bohužel i nějakou střevní virózu. Takže jsme museli na pohotovost a za 2 dny ještě na ultrazvuk. Naštěstí už je vše v pořádku, Electra už je zase baští, je plná energie a zlobí kam se pohne. :-)

Bohužel někteří chovatelé nemají ani základní úctu ke zdraví a potřebám zvířat a vezmou je na výstavu i s nemocí, takže pak bohužel pak při koncentraci zvířat na malém prostoru dochází k nakažení spousty dalších kočiček. Je to opravdu smutné, když vidíte na výstavě evidentně nemocné zvíře, které prošlo veterinární prohlídkou (jak je to možné???) a chovatel absolutně nepřipouští, že by mohlo být nemocné a příznaky svádí na alergii...

14.12.2008 - Electru jsme zase vzali na výstavu, paní posuzovatelce ze Švýcarska se moc líbila, dostali jsme známku V1 a nominaci do BIS. Tam již Electra v těžké konkurenci téměř dospělých norských kocourů, které přivezli chovatelé z Dánska, na další úspěch nedosáhla, ale i tak jsme měli velkou radost. Úžasné fotky Electry z výstavy od pana Gorgoně najdete v galerii.

20.10.2008 - s Electrou jsme se zúčastnili výstavy koček v Praze v KCP 18.a 19.10 - oba dny získala V1, druhý den byla nominována do BIS - udělala nám velkou radost!

18.10.2008 - dokončili jsme integraci návštěvní knihy na naše stránky - můžete nám tedy nechávat vzkazy, dotazy a komentáře přímo na našich stránkách. Předem děkujeme! :-)

17.10.2008 - bohužel příroda rozhodla, že se Lily zatím maminkou nestane. Jsme ale moc rádi, že je v pořádku a věříme, že příště se již vše podaří.

25.9.2008 - seznamování proběhlo naprosto v pořádku - s Angelem byli kamarádi za 2 dny, Lily (Rosalinda) ještě pár dní syčela a znechuceně odcházela, jakmile jí uviděla, ale po 5 dnech se vše podalo a "holky" si spolu začali i hrát. Takže aktuální situace je, že každé ráno, když je vypustíme, Electra okamžitě vystartuje do postele, Lily je jí rozvážně v patách, obě si najdou svoje místo v posteli a jsou spokojené. Electra dělá blbosti, hraje si s plyšákem, kterého jsme jí věnovali (je to malé kuřátko :-) - prostě je lovec!!!), útočí na naše nohy a moc jí baví chytat a kousat do peřiny, když se pohne. O zábavu máme tedy po ránu postaráno.
Občas se navzájem proženou po celém bytě (hlavně večer), Angel zapojuje Electru do svých psích hrátek, takže na ní útočí a nosí jí svoje hračky a celé dny všichni spí a odpočívají. Prostě idylka. :-)
Electru jsme přihlásili na výstavu 18. a 19.10. v Praze, takže kdo bude chtít vidět naší malou krásku naživo, přijďte se podívat do KCP, rádi Vás uvidíme.
Zaktualizována Galerie - přidány slíbené obrázky zasíťování balkónu.

21.9.2008 - tak to vypadá, že krytí naší Lily bylo úspěšné! Máme velkou radost a těšíme se na koťátka!!! Měli by se narodit koncem října.

29.8.2008 - sbližování Electry s ostatními probíhá celkem dobře. Angel jí na začátku chtěl přivítat jako všechny ostatní kočky, které zná, ale Electra tím nebyla nadšená a okamžitě na něj udělala kočičí hřbet a začala syčet a prskat. Tím si získala respekt, Angel z ní má strach, chodí se k nám schovávat a chodí okolo ní v dostatečné vzdálenosti. :-)
S Lily to bude asi trochu delší seznamování, jakmile Electru uviděla, zasyčela a šla se uklidit na šplhadlo, kde strávila zbytek večera s občasným varováním směrem k "vetřelci". Noc strávili společně, ale každý jinde. Lily na kuchyňské lince, Angel na pelíšku na chodbě a Electra v kukani na šplhadle. Ale byl klid. :-)
Uvidíme, jak bude seznamování pokračovat...


28.8.2008 - dnes jsme si konečně přivezli náš nový přírůstek - Electru. Je to úžasná kočička, vypadá to že bude velký mazel a je perfektní do chovu - je neuvěřitelně dlouhá, má skvěle posazená obrovská ouška se štětinkami, dobře stavěné tělo a téměř nekonečný ocásek. Ale čím nás nejvíc uchvátila je její barva. Je prostě jedinečná! Černá s bílou. Takováhle kombinace se vyskytuje velmi zřídka a u kočiček ještě méně. Přesně takovou kočičku jsme chtěli a když jsme se s jejími chovateli domluvili, že nám jí svěří, byli jsme nadšeni. Děkujeme!
Takže teď je nás o jednoho víc. :-)

Electra už má za sebou i první výstavní úspěch - 18.8.2008 v Ostravě získala svojí první V1 a získala ocenění Best in Variety!

27.8.2008 - po návratu z dovolené jsme vyzvedli Lily od kocoura, kde byla na krytí - vše se
podařilo a už se moc těšíme na koťátka!

23.7.2008 - Vypadá to, že budeme mít doma dalšího miláčka - opět od paní Zemanové.
Podrobnosti později, ale už se moc těšíme!

20.7.2008 - zasíťování balkónu se podařilo na jedničku, zvířátkům se moc líbí, že můžou koukat bez nebezpečí ven!
Velké díky patří rodičům za pomoc při realizaci. Takže díky!

 


Copyright © 2008, Lions of Neria