Domů
O nás
Kočičky
Kocouři
Koťátka/Plány
Galerie
Odkazy
Kontakt
Historie

    

poslední aktualizace:

08. července 2009

Jsme malá chovatelská stanice Mainských mývalích koček registrovaná pod FIFE. Všechna naše zvířátka s námi bydlí v bytě a jsou plnoprávnými členy naší rodiny.

Naší první kočičku Lily jsme si přivezli po dlouhém hledání z chovatelské stanice Sante d’Orsy sester Zemanových. Do Lily jsme se zamilovali na první pohled, je to sebevědomá kočka, má svůj vlastní styl a neustále nás překvapuje a dělá nám radost. Druhou kočičku jsme si po roce vyhlédli opět u paní Zemanové. Hned jak jsme uviděli první fotky Electry, bylo jasné, že tahle kočička má něco do sebe a moc nás lákalo si jí pořídit. Po dlouhém rozhodování, jestli je to správný čas na další zvířátko v naší domácnosti, jsme podlehli jejímu kouzlu a koncem srpna 2008 jsme si jí přivezli domů.

V chovu nám jde především o kvalitu a zdraví našich kočiček, jako krmivo používáme granule Royal Canin pro Maine Coon, které naše kočky opravdu zbožňují a granule ProPlan. Doplňkově dostávají kapsičky Purina, Hill's a Iams a vitamínové pasty Gimpet. Pravidelné očkování a veterinární prohlídky jsou samozřejmostí, stejně tak testy na FIV a FeLV s negativním výsledkem.

Abychom kočičkám alespoň trochu vynahradili nemožnost se podívat ven, zasíťovali jsme balkón, aby si naši miláčkové mohli bez nebezpečí jít samostatně vyvětrat kožíšky. Ve fotogalerii najdete pár obrázků, jakým způsobem jsme zasíťování provedli - vše jsme zvládli vlastními silami a s minimálními náklady - v případě zájmu rádi poskytneme informace jak postupovat a kde co zakoupit.

Dalším člemem naší rodiny je také Toy Pudlík Angel – syn naší fenky Majly, o kterou jsme bohužel na podzim 2007 přišli při porodu císařským řezem. Zbyli nám po ní 3 štěňátka, která se nám podařilo s velkou pomocí všech okolo zachránit - hlavní dík patří paní Petře Kristové z chovatelské stanice Angel NAVAJO, kde našli dvě z našich štěňátek druhou maminku a kde se o ně skvěle postarali! O poslední fenku se skvěle postarali v Chovatelské stanici RAPTOR paní Gabriely Skružné z Radotína. Moc děkujeme. Jedno z těchto štěňátek nakonec zůstalo u nás a druhé jsme k jejich velké radosti darovali rodičům. J

Angel s Lily si spolu často hrají a je opravdu zábavné pozorovat, jak spolu mohou skvěle vycházet dvě absolutně odlišná zvířata, s různými charaktery a stylem chování a hraní. Prohledněte si naše stránky, prolistujte galerií a pokud budete mít zájem, rádi Vás přivítáme u nás doma i jen na přátelskou návštěvu k seznámení se s našimi miláčky.

 


Copyright © 2008, Lions of Neria