Aplikace pro úpravu fotografií

Možnost opravit různé aspekty fotografií a dalších obrázků zlepšila další technologický a softwarový pokrok. V tuto chvíli není mnoho lidí, kteří by nevěděli o profesionálním softwaru, jako je Photoshop, který se věnuje úpravám a manipulaci s obrázky. Bezplatné alternativy, jako je GIMP a Paint.net, existují pro uživatele, kteří nepotřebují robustní sadu funkcí, kterou Photoshop nabízí, ale přesto potřebují něco složitějšího než Microsoft Paint.

 1. GIMP je bezplatný program pro takové retuše fotografií, kompozici obrázků a vytváření obrázků. V zásadě je to nejbližší věc k Photoshopu, kterou můžete získat zdarma.
  Snímek obrazovky
  zobrazit více
 2. Krita je profesionální bezplatný a open source (FOSS) malířský program. Je vytvořen umělci, kteří chtějí vidět dostupné umělecké nástroje pro každého s konceptuálními malbami, texturami a matnými malíři, ilustracemi a komiksy.
  Hlavní okno
  zobrazit více


 3. Adobe Photoshop je komerční editor obrázků, který nastavuje standard v kreativní ilustraci a projekční práci se sofistikovaným pracovním postupem založeným na vrstvách a robustní, profesionální sadou funkcí.
  Snímek obrazovky
  zobrazit více
 4. Paint.net je bezplatný a velmi schopný software pro úpravu obrázků pro Windows. Skvělá alternativa k Photoshopu pro lidi, kteří nepotřebují vše, co PS nabízí.
  Snímek obrazovky
 5. Affinity Photo je profesionální, plně vybavený editor rastrové grafiky. Práce v aplikaci Affinity Photo je vždy živá a můžete ji posouvat a přibližovat rychlostí 60 snímků za sekundu, s živými náhledy a nedestruktivní aplikací.
  Snímek obrazovky
  zobrazit více
 6. Online editor fotografií, který může pracovat se soubory PSD, XCF a Sketch (Photoshop, Gimp a Sketch App). Převod mezi PSD, XCF, JPG, PNG a mnoha dalšími formáty.
  Snímek obrazovky
  zobrazit více
 7. XnViewMP je bezplatný software k prohlížení, organizování, převádění grafických a fotografických souborů nebo k vytváření prezentace, listu kontaktů, stránek HTML.
  Hlavní okno XnViewMP (macOS)
  zobrazit více
 8. darktable je virtuální osvětlovací a temná komora pro fotografy: spravuje vaše digitální negativy v databázi a umožňuje vám je prohlížet pomocí zoomovatelného světelného stolu. také vám umožňuje vyvíjet nezpracované obrázky a vylepšovat je.
  Světelný režim Darktable zobrazující sbírku
  zobrazit více
 9. Vytvářejte neuvěřitelné fotografie kdekoli se zcela novým Lightroom CC a 1 TB cloudového úložiště. Získejte výkonné funkce úprav na jakémkoli zařízení v novém, snadno použitelném rozhraní.
  Snímek obrazovky
  zobrazit více
 10. Pinta je bezplatný, otevřený zdrojový program pro kreslení/úpravy po vzoru Paint.NET . Jeho cílem je poskytnout uživatelům jednoduchý, ale účinný způsob kreslení a manipulace s obrázky v systémech Linux, Mac a Windows.
  Snímek obrazovky
  zobrazit více
 11. Pixlr® usnadňuje transformaci každodenních obrázků na ohromující umělecká díla. Ať už na své fotografie aplikujete rychlou opravu nebo přidáváte osobní dojem pomocí efektů, překryvů nebo okrajů, Pixlr má vše, co potřebujete k tomu, aby byly vaše chvíle krásné.
  Snímek obrazovky
  zobrazit více
 12. JPEGView je štíhlý, rychlý a vysoce konfigurovatelný prohlížeč/editor pro obrázky JPEG, BMP, PNG, WEBP, TGA, GIF a TIFF s minimálním GUI.
  Snímek obrazovky
  zobrazit více
 13. Pixelmator je výkonný, krásný a snadno použitelný editor obrázků. Díky elegantnímu a efektivnímu rozhraní s jedním oknem se zaměřuje spíše na obrázky, které upravujete, než na to, co je kolem nich.
  Pixelmator Pro
  zobrazit více
 14. PhotoScape je zábavný a snadný software pro úpravu fotografií, který vám umožňuje opravovat a vylepšovat fotografie.
  Prohlížeč: Prezentace, Celá obrazovka, Tapeta, Bezztrátové otáčení, Exif
  zobrazit více
 15. Polarr
  • Freemium • Vlastní
  • Mac
  • Okna
  • Online
  • Android
  • iPhone
  • Chrome OS
  • Windows S
  • Tablet Android
  • iPad
  Od vysoce přesných světelných a barevných nástrojů, přes pokročilé nastavení jasnosti a dehaze až po možnost vytvářet a ukládat vlastní filtry. Polarr je ideální editor fotografií pro blogery, studenty a fotografické profesionály.
  Snímek obrazovky
  zobrazit více