ProtonMail nucen dodržovat švýcarské zákony a poskytovat údaje o zatčení klimatického aktivisty

Před 11 dny od IanDorfman

Francouzská policie zatkla klimatického aktivistu s pomocí informací, které získala od ProtonMail, a to navzdory předchozímu oznámení ProtonMail, že některé z dotyčných informací nezaznamenala.

Jak poznamenal The Register, ProtonMail na svém webu změnil znění týkající se protokolování IP adres svých uživatelů.

Leden 2021: „K vytvoření zabezpečeného e -mailového účtu nejsou vyžadovány žádné osobní údaje. Ve výchozím nastavení neuchováváme žádné protokoly IP, které lze propojit s vaším anonymním e -mailovým účtem. Vaše soukromí je na prvním místě.“

Nyní: "ProtonMail je e -mail, který respektuje soukromí a na první místo staví lidi (nikoli inzerenty). Vaše data patří vám a naše šifrování to zajišťuje. Poskytujeme také anonymní e -mailovou bránu."

ProtonMail byl nucen vyhovět tomuto informačnímu rozkazu francouzské policie kvůli švýcarské právní žádosti o informace. Toho bylo dosaženo prostřednictvím převodu francouzského rozkazu Interpol na jeho švýcarské protějšky. Poskytnuté informace zahrnovaly IP adresu aktivisty a zařízení, která používal k přístupu do své doručené pošty.

V příspěvku na svém oficiálním blogu ProtonMail uvedl následující body: „1. Za žádných okolností nelze obejít naše šifrování2. ProtonMail neposkytuje data zahraničním vládám; to je nezákonné podle článku 271 švýcarského trestního zákoníku. Dodržujeme pouze právně závazné objednávky od švýcarských úřadů. 3. Švýcarské úřady budou schvalovat pouze žádosti, které splňují švýcarské právní normy (jediný zákon, na kterém záleží, je švýcarské právo) 4. Transparentnost vůči naší uživatelské komunitě je pro nás nesmírně důležitá. Od roku 2015 jsme publikovali zpráva o transparentnosti informující o tom, jak vyřizujeme švýcarské žádosti o vymáhání práva: https://protonmail.com/blog/transparency-report/ 5. Podle švýcarských zákonů je povinné, aby byl uživatel upozorněn, pokud třetí strana podá žádost o jeho soukromé data a taková data mají být použita v trestním řízení. Více informací naleznete zde.6. Podle současných švýcarských zákonů se s e -mailem a VPN zachází odlišně a ProtonVPN nemůže být nucen zaznamenávat uživatelská data. 7. Kvůli Pr Přísné soukromí společnosti oton, neznáme identitu našich uživatelů a v žádném okamžiku jsme si nebyli vědomi toho, že cílenými uživateli byli aktivisté v oblasti klimatu. Víme pouze, že objednávka dat od švýcarské vlády prošla kanály, které jsou obvykle vyhrazeny pro závažné zločiny. Neexistovala žádná zákonná možnost odolat nebo bojovat proti této konkrétní žádosti. “

Bez ohledu na tato objasnění je skutečností, že slovesnost kolem protokolování dat ProtonMail na jeho titulní stránce se změnila po zveřejnění informací o zatčení tohoto francouzského klimatického aktivisty.

Další pokrytí: ProtonMail Blog Reddit Register

ProtonMail

ProtonMail

  • Freemium • Open Source
  • Linux
  • Online
  • Android
  • iPhone
  • iPad

Zabezpečte e -mail naprosto bez kompromisů, který vám přinesli vědci z MIT a CERN. Na švýcarské bázi

593 lajků 76 Alternativ

❯ Alternativy k ProtonMail